2015/02/04

"Wielka rozbiórka poniemieckich magazynów" [OPOLE]

"Ruszyła rozbiórka potężnych magazynów przy ulicy Zbożowej. Za miesiąc po dwóch z nich nie powinien pozostać najmniejszy ślad.
Stare silosy zbożowe zbudowano jeszcze przed II wojną światową, a w jej trakcie wykorzystywane były przez niemieckie wojsko. Potężne budowle od lat nie były użytkowane i budziły ciekawość wielu osób, które lubią zwiedzać opuszczone budynki (...)" - czytaj więcej na NTO.pl

Kolejna, charakterystyczna konstrukcja znika z mapy Opola. Cztery, niemalże identyczne budynki witały osoby przyjeżdżające do miasta od strony Wrocławia. Kilkukrotnie odwiedzałem to miejsce z aparatem i uważam, że te cztery kolosy miały trochę większy potencjał niż tylko przeobrażenie ich w gruz.
W artykule, który ukazał się dzisiaj na stronie Nowej Trybuny Opolskiej w ostatniej linijce jakby zasugerowali nam, że nie prezentowały się one zbyt okazale przy niedawno powstałej, amerykańskiej fabryce quadów "Polaris". Hmm... odsyłam więc do mojego wpisu z przed dwóch lat  (TUTAJ) po ostatniej wizycie w magazynach - już wtedy wydawało mi się, że ktoś umyślnie zniszczył dachy budynków by te szybciej doprowadzić do ruiny.

fot: Sławomir Mielnik (nto.pl)