2013/11/16

Kopalnia Mysłowice / Mine [MYSŁOWICE]


18 maja 1837 to dzień nadania pola górniczego "Danzig" położonego na obszarze górniczym obecnej kopalni. Pierwszymi właścicielami kopalni byli: Aleksander Mieroszewski, burmistrz Mysłowic Fryderyk Gawron, kupiec Loebel Danzinger, Antoni Kołodziejski z Szopienic i Franciszek Winckler.

9 stycznia 2004 roku Lech Wałęsa w kopalni "Mysłowice" odebrał z rąk wiceministra gospodarki Jacka Piechoty nominację na "Honorowego Generała Górniczego" wręczoną przez prezesa Katowickiego Holdingu Węglowego Stanisława Gajosa.

W dniu 16. listopada 2013 roku postanowiliśmy ze znajomymi odwiedzić to miejsce, ponieważ sporo można było znaleźć informacji w internecie na temat zaniechania prac na terenie kopalni i częściowym jej opustoszeniu. Jeszcze kilka znalezionych fotografii z tego miejsca dodatkowo tak nas zmobilizowało, że po mimo codziennych obowiązków zorganizowaliśmy się w dwa dni.

Po dotarciu na miejsce wiele wskazywało na powodzenie naszej fotograficznej przygody. Niestety po kilku minutach przepędziła nas ochrona. Zdążyliśmy pospacerować po niespełna kilku metrach kwadratowych podwórka.


Zapraszam do GALERII.

Więcej informacji na wikipedii.